Udruga Bojna Frankopan
  • Bojna Frankopan je bila jedna od prve dvije specijalne postrojbe Oružanih snaga Republike Hrvatske.Osnovana je 29. srpnja 1991. godine kao specijalna postrojba Glavnog stožera Oružanih snaga. Većinu instruktora i zapovjednika su činili Hrvati iz francuske Legije stranaca. Bojna Frankopan imala je oko 150 pripadnika koji su bili obučeni za sve vrste zadaća, većinom u neprijateljskoj pozadini.

             Himna Bojne Frankopan

    POGINULI HRVATSKI VITEZOVI                PRIPADNICI  BOJNE -FRANKOPAN;                                                                             IGOR BRAOVIĆ,  RENE DUTRUEL,  MARKO ĐANKO,  JOŠKO KAPETANOVIĆ,  STIPE KRNIĆ,  ŽELJKO MIKOLČEVIĆ,   ROBERT MAYER,    ARNOLD NOŽIĆ, KARLO PAIĆ,    BRANKO PLEŠA,     DAVOR ŠOBAN,    PAVO TERZIĆ    

Udruga Bojna Frankopan je Centar znanja za društveni razvoj u području unapređenja kvalitete življenja hrvatskih branitelja i civilnih stradalnika iz Domovinskog rata u okviru razvojne suradnje s Nacionalnom zakladom.

 Konferencija 9. Centra znanja za društveni razvoj "ZNANJEM KROZ IZAZOVE BUDUĆNOSTI"

Predsjednik udruge : Bruno Zorica-ZULU
Izradio Webnode
Izradite web-stranice besplatno!